Mój Blog

Najlepszey serwis w mieście

Perfekcyjny serwis Waszych ukochanych dwóch kółek to nasza specjalność. Nasi mechanicy są pasjonatami kolarstwa, ścigają się i jeżdżą na różnych typach rowerów.

Z własnego doświadczenia wiedzą co jest najważniejsze i jak o to zadbać. Specjalizujemy się w rowerach szosowych, triathlonowych, przełajowych i MTB ale jeśli wystarczy czasu zrobimy też serwis roweru miejskiego (chociaż nie zawsze będziemy mieli do takowego od ręki części). A jeśli traficie do nas z problemem, którego sami nie będziemy mogli rozwiązać poradzimy Wam gdzie najlepiej się z nim zgłosić.

Zanim przyjedziesz – zadzwoń!

Nie chcemy nikogo odsyłać z kwitkiem dlatego najlepiej do nas zadzwonić, żeby dowiedzieć się jakie są aktualne terminy na wykonanie serwisu. Biorąc pod uwagę ograniczoną ilość miejsca na przechowywanie rowerów oraz sezonowe skoki obłożenia mogą zdarzyć się okresy kiedy trzeba poczekać kilka dni na przyjęcie roweru do serwisu.

Dopasowanie roweru do twoich potrzeb.

Dobór rozmiaru ramy roweru do wzrostu

To istotny czynnik, który wpływa na komfort i wydajność podczas jazdy. Każdy rowerzysta posiada swoje indywidualne preferencje, dotyczące pozycji podczas jazdy. Warto zauważyć, że nawet jeśli jeden rowerzysta czuje się dobrze podczas jazdy na konkretnym rozmiarze ramy, nie oznacza to, że ten sam, będzie odpowiednim wyborem dla innej osoby. Dlatego tak ważne jest dopasowanie ramy do indywidualnych preferencji. Do dyspozycji mamy również regulacje, takie jak wysokość siodełka czy mostka kierownicy. Pomogą dopasować rower do potrzeb rowerzysty, ale sama rama pozostaje niezmieniona. Dlatego warto poświęcić czas na dokładne dopasowanie rozmiaru ramy, ponieważ to ona stanowi podstawę.

Rozmiary ram rowerowych – wybierz odpowiedni

Odpowiedni rozmiar ramy jest kluczowy dla zapewnienia wygody. Jeżeli rama będzie zbyt wysoka, będziemy mieli trudności z pedałowaniem. Nieodpowiednia długość może powodować ból pleców. Dlatego ważne jest, aby dopasować rozmiaru ramy roweru do wzrostu. Geometria roweru powinna być dostosowana do proporcji naszego ciała, aby zapewnić optymalną wygodę i umożliwić swobodne korzystanie z roweru. Skorzystaj z poniższej tabeli. Znajdziesz tu rozmiary ram MTB, rozmiary ramy roweru crossowego i trekkingowego oraz tabelę, która pomoże dopasować rozmiary rowerów dla dzieci. Dobór ramy szosowej? Nie ma problemu – sprawdź! 

 

Rowery na raty

Przyjdź i sprawdź

Scroll to Top